Barber shopy a jejich služby

Je stále větším trendem pečovat o sebe, a to i mezi pány. Opět se vracíme k upravenému vzhledu, eleganci a gentlemanství. Pečlivě zastřižené vlasy a vousy nebo do hladka oholené tváře jsou jasným ukazatelem stylu, vkusu a jakési přidané hodnoty sympatického a příjemného muže. Pokud s tím potřebuje někdo poradit, pomoci nebo si chce jen dopřát příjemnou hodinku pro sebe, je barber shop jeho jasným cílem.

Barber v akci

Barber znamená v angličtině holič. Shop je obchod. Dohromady to tvoří kadeřnictví, které je čistě pánskou záležitostí. Atmosférou odkazují na Ameriku, přelomu 19. – 20. století, interiér bývá laděný jako luxusní pánský klub i klasické starodávné holičství. A povoleno je tu popíjet whisky, povětšinou ve vyhrazené místnosti i kouřit, mluvit i mlčet, ale především si užít chvilku pro sebe, relaxovat a cítit se jako muž o něco lépe.

Správný barber se bude pyšnit certifikáty o absolvovaných kurzech a školeních, bude vám schopný nabídnout nejen kvalitní sestřih a oholení, ale také vám poradí, která varianta je pro vás vhodná. Můžete si zvolit holení strojkem nebo břitvou, stříhání nůžkami či strojkem, samozřejmostí bývá úprava chloupků v uších, nose, případně i obočí. Mezi další doplňkové služby patří masáž hlavy a obličeje, nahřívání, peeling, maska, pudrování, aplikace parfému, pečující olej na vousy. V některých holičstvích vám nabídnou třeba i manikúru. Většina podniků nabízí služby jednotlivě i jako balíček.
Barber shop
Podle toho se odvíjí i cena. Za základní služby vás čeká účet v řádu sto korun, za prémiové se můžete přiblížit i dvěma tisícům. Mnoho shopů se snaží o vybudování stále klientely a tak nabízejí věrnostní programy. Dokonce si předcházejí zákazníky mladšího věku a své služby cílí i na opravdu mladé pány. Někomu jistě udělá radost balíček služeb pro otce a syna. Nezřídka si dva kamarádi vyhradí hodinku společně stráveného času, právě v kadeřnictví. Poslední službou bývá prodej kosmetiky. Pánové dnes mají na výběr z mnoha druhů kvalitních olejů, krémů a dalších produktů pro vlasy, vousy a tělo.

Po útoku na velká města se barber shopy rozšířili i do těch menších a dostupné jsou tedy téměř každému. Existují malé i větší podniky, jednotlivci i celé sítě a franšízy. Ovšem pozor, i přes široké zastoupení, často narazíte na objednávací lhůtu v řádu týdnů. A jeden tip pro dámy – ačkoli v tomto podniku nebudete „vítané“, určitě vašemu muži uděláte radost poukazem na výše uvedené služby.