Investice, co se vyplatí

Jestliže jste majiteli alespoň jednoho tohoto čtyřnohého stvoření, pravděpodobně jste už zjistili, že pořízení takového psího miláčka se téměř rovná výchově malého dítěte. A co teprve všechny ty utracené peníze. Možná i proto jste se rozhodli ušetřit alespoň na krmivu pro něj. Bohužel ale není krmivo jako krmivo a rozhodnutí neinvestovat do kvality, později může také vést k mnohem větším výdajům. A na druhou stranu – co ty jeho kouzelné psí oči? Pořád máte chuť krmit ho odpadem?

 Psí společník

Dle čeho ale vybírat a orientovat se? Pokud jste v tomto ohledu úplnými neznalci, nezoufejte. Prakticky stačí řídit se pár základními pravidly a neuděláte chybu. Možná první, co vás napadne je, čím dražší, tím lepší. Ne vždy tomu tak je. Zaměřte se na následující.

 

         U dobrého krmiva nikdy nenajdete na prvním místě suroviny jako je pšenice, kukuřice, sója a podobně.

        Jeho základ by mělo tvořit maso v čerstvě zpracovaném či sušeném stavu a to nejlépe v poměru alespoň 50% a kvalitě odpovídající pro lidskou spotřebu. Buďte opatrní u masa kuřecího, to bývá častým alergenem.

        Bonusem bude také přírodní konzervace vitaminem E. To ostatně ukáže i kratší doba trvanlivosti, než na kterou jste zvyklí u běžného krmiva – též ukazatel, že je krmivo čerstvější a neleží roky někde ve skladu.

        Umělá dochucovadla, barviva a chemické konzervanty rozhodně ne! Vyhněte se nejlépe i lepku.

        Výhodou bude obsah bylinek a přírodních surovin, napomáhajících imunitě psa a podporujících detox.

 Procházka se psem

Celkově nezapomeňte brát v úvahu věk psa, jeho váhu, případně i plemeno a energetický výdej.

Máte vybráno? Výborným tipem na granulky, které toto vše splňují, je například poměrně nová slovenská značka krmiva Panakei, ta je na trhu teprve krátce, přesto už se může pyšnit množstvím nadšených zákazníků a spokojených psích bříšek. Teď už tedy jen dohlédnout na postupný přechod pejska na nové krmivo a dodržení správné krmné dávky, která je ne vždy stejná.

 

Odměnou pro vás bude rapidní zlepšení kvality či délky života psa, aby vám mohl být společníkem, co možná nejdéle. Navíc je takové krmivo tedy i vysoce stravitelné a má velkou výživovou hodnotu, tudíž jako celek může dokonce pomoci snižovat spotřebu krmné dávky, předcházet mnoha zdravotním komplikacím psa a do budoucna vám tím šetřit kasičku.