Kde koupit dítěti první zvíře

Zvířata patří do rodin. Dokáží přinést radost, naučí děti o pečování a zodpovědnosti. A kdy vlastně koupit dítěti první zvíře? Pojďme se na toto téma podívat.

Zvířátko chce domů každé dítě a čím je dítě starší tím více na rodiče tlačí. Před nákupem zvířátka je důležité si uvědomit, kde bydlíte. Určitě je nepřípustné koupit poníka do bytu 3+1. Ale to bylo jen s nadsázkou. Tedy první věc jsou možnosti bydlení a místa pro nové zvířátko.  Další důležitou věcí je věk dítěte.

zvířata

Pokud zvířátko kupujeme dítěti mělo by být alespoň ve věku, kdy je schopno se alespoň částečně o něj postarat. A který je tedy ten správný věk? Není to přesně dáno, ale doporučuje se věk okolo 5-6 věku dítěte. V tomto věku totiž dítě už je schopné vyvenčit pejska, dát žrádlo rybičkám nebo třeba nalít trochu mléka kočce. U náročnějších zvířátek je pak třeba ještě chvíli počkat. Nicméně třeba u koní je dobré s dítětem už od mala docházet do stáje a ukazovat mu celou péči o koně. Díky tomu se naučí, že, aby mohl jezdit je potřeba se, ale také o koně starat. 

pes

Kde koupit domácí zvířata?

Zvířátka můžete získat nejen od svých známých, kteří mají mladé, ale hlavně je koupíte ve zverimexu. Tam Vám také poradí, jak se o ně starat, jak často jí, co ke spokojenosti potřebují a rovnou zde nakoupíte i doplňky nebo krmivo. Jsou to skvělé obchody pro mazlíčky, kde máte vše při jednom. 

Koupili jsme zvíře a co dál?

Koupi zvířete pro dítě to nekončí. Je potřeba mu nejen samozřejmě nakoupit další příslušenství, které potřebuje, ale hlavně dítěti vysvětlit co dané zvíře jí, a hlavně co péče o toto zvíře vyžaduje. Někdy se může stát, že dítě zvíře odmítá a vy nemáte čas se o něj starat. Pokud nastane taková situace nevyhazujte zvíře nikdy na ulici. Poptejte se sousedů, zda nemají zájem o Vaše zvíře anebo si můžete podat inzerát na sociální síti. Určitě se najde hodná duše, která se ho ujme.