Když postel, tak nejen krásnou a pohodlnou, ale i zdravou

Hledáte postel, na které se zaručeně dobře vyspíte? V tom případě byste měli vědět, že váš kvalitní spánek nezávisí zdaleka jen na kvalitní matraci.

Mnoho lidí se domnívá, že to, jak se jim bude v noci spát, je odvislé od kvality matrace, a rám lůžka může být jakýkoli. Tak to ovšem není. Pravda je, že na kvalitě matrace mnoho záleží. Každý člověk je jiný, a každý bude mít jiné požadavky, takže ať už dáváte přednost spánku na tvrdém anebo naopak měkkém podkladu, měli byste vždy vybírat individuálně a každou matraci si před její koupí osobně důkladně vyzkoušet.

bed-1846251_640

Nicméně i rám lůžka je důležitý! A to hned z několika hledisek.

V každém případě by měl být odolný, pevný a stabilní. Vždyť spát na něčem, co se pod vámi bude celou noc hýbat, houpat a vrzat, není nic příjemného. Stabilita a vysoká kvalita rámu je důležitá i proto, že na posteli často provozujeme mnohem více aktivit, než jen samotný spánek. Lidé se zde milují, odpočívají, pracují, a tak podobně. To vše musí kvalitní lůžko bez potíží vydržet.

sunset-4238445_640

A je zde ještě něco. Jakýkoli nábytek, který si postavíte do ložnice, by mě být v každém případě zcela zdravotně nezávadný. Pakliže se vám stává, že po ránu trpíte bolestmi hlavy anebo jinými neduhy, může příčina spočívat právě ve škodlivinách, které se z vašeho nábytku uvolňují do ovzduší.

Jestliže nechcete riskovat emise škodlivin a rizikových látek, které mohou nepříznivě v různých podobách ovlivnit vaše zdraví, vsaďte na nábytek ze zcela zdravotně nezávadného materiálu. Třeba ze dřeva. Ovšem pozor, pouze a jen ze skutečného dřeva – tedy z masivu a nikoli z dřevotřísky.

Zatímco dřevotříska patří ke zdravotně rizikovým materiálům, masivní dřevo do vašeho pokoje vnese jen a pouze svěží vůni lesa. Pořídit si z něj můžete prakticky cokoli, třeba pohodlnou postel 100×200 cm, skříň, noční stolek, anebo cokoli jiného.