Nákupy na Vánoce

Máme tu první Advent,což znamená, že za 4 týdny je tu Štědrý den. Většina z nás šílí,nakupuje dárky, suroviny na cukroví, různou výzdobu, ozdoby na stromeček a spoustu dalšího. Patříte mezi tu většinu? Ja si doteď myslela, že nepatřím, ale když to vidím všude okolo, tak začínam už také trochu panikařit. Mám nakoupeno jen pár dárků, suroviny na cukroví nemám ještě ani sepsané a vůbec netuším, z čeho a jak udělám adventní věnec. V tuto chvíli nastává čas na velmi důležitou větu, kterou je třeba říkat si klidně i vícekrát denně a to ,, Nezblázni se z toho, nezblazni se z toho.,,
 vánoční dekorace
Takže, každý rok pravidelně těsně před Vánoci si říkám, že příští rok už nechci nic na poslední chvíli připravovat , vymýšlet a řešit. Bohužel nevím, jak je to možné, ale každý rok to poruším. Také to tak máte? Jsem ráda, že v tom nejsem sama a těm, kdo kývl, že ne, tak tiše závidím.
Podstatnou věcí je, si zavčas uvědomit, třeba už v srpnu či září, že tu jsou za chvíli Vánoce. Ano, obchodní retězce nám to s velkým předstihem dávají vědět dostatečně dlouho dopředu a my to ignorujeme a smějeme se, že Vánoce  jsou přeci až za dlouho, tak proč teď plašit. Ale, opak je pravdou a v ten moment, bychom měli zpozornět a začít přemýšlet, co komu dáme , sepisovat seznam všech surovin, co budeme potřebovat a v jakých barvičkách letos ozdobíme náš překrásný stromeček. Když už to máme vše vymyšlené, je nejlepší sledovat různé akce v krámech a nakupovat potřebné suroviny, když jsou někde na akci.  Budete to mít koupené s předstihem a ušetří Vám to nervy i peněženku. Dárky to samé, kupte to co nejdříve, protože před Vánoci to nakoupíte za dvojnásobnou cenu nebo v lepším případě za stejnou a obchodní retězce to budou nazývat předvánoční vyprodej, či Black Friday, jak teď frčí.
 vánoční pytlík
Další možností, jak se z těch davů nezbláznit jsou nákupy přes internet. Je to pohodové, rychlé, nakoupíte si za pár minut z domu a dovezou vám to až ke dveřím.  Zde nastává problém, že si to také  tu dopravu zaplatíte, pak je dobré si spočítat, zda se to vyplatí. Kolikrát je pošta dražší, než samotná věc.  U nákupu přes internet je veliká nevýhoda, že si danou věc nemůžete osahat a pořádně prohlédnout, což je například u oblečení  dosti nepohodlné.  Můžete sice danou věc vrátit a vyměnit za jiné, ale pak si zase zaplatíte poštovné, protože to budete posílat zpět.
Ono taky, co si budeme povídat, šmajdat v obchoďáku a okukovat všechny ty věci, co nabízí má také své kouzlo. Jdete do krámu pro jednu věc a odcházíte s deseti věcmi a tu jednu věc, co byla cílová, prostě nemáte. Ano, uznávám, je to kouzelné, když se tam nestrkají lidé, co podlehli vánočnímu šílenství.
A závěr tohoto článku? Pokud by jste se chtěli vyhnout davovému šílenství, zaříďte si vše, co potřebujete dostatečně dopředu a pokud Vám davové šílenství nevadí či naopak si ho užíváte, pak hurá vyražte do obchodů na nákupy. Ať tak či tak, přeji klidné a pohodové svátky prožité ve zdraví .  Nezapoměňte na naší větu a můžete k ní také zkusit hodit nohy na stůl, dát si kávu, čaj, či něco ostřejšího dle Vaší libosti a relaxujte.