Poškozená trampolína je nebezpečná

Přesto, že se snažíte mít veškeré své věci v co nejlepším pořádku, jedné záležitosti asi neujdete. Dříve, či později, se může ledacos ve vašem okolí poškodit i bez přispění nějaké osoby. Prostě zapracuje buďto zub času nebo prostě dojde k opotřebení. V případě zahradní trampolíny se asi bude jednat většinou o ten druhý případ.

pružina

  • Zejména, pokud jste udělali svým ratolestem opravdu radost a oni se to snaží dát najevo tím, že z tohoto dárku skoro neslezou.

Každý solidní výrobce vždy doporučuje, aby se právě jeho výrobek pravidelně kontroloval a v případě zjištění závady raději radí objednat náhradní díly na trampolínu. Nikdy nemůžete vědět, která část se právě rozhodla dát vám sbohem a přestala fungovat.

  • Která součást je u této konstrukce ta nejdůležitější, se asi říci nedá.
  • Ono totiž na ní není zbytečné vůbec nic.
  • Každá součástka má svůj smysl a úkol.

Záleží na zodpovědnosti dospělých

Co nás ale asi jako první na trampolíně zaujme, je skákací plocha. Bez ní by tento výrobek asi dost dobře nefungoval. Přesto, že je tato část vyrobena z vysoce odolného polypropylenového materiálu, může se poškodit. Jestliže jste si všimli nějaké (i třeba jen nepatrné) trhlinky, pak neprodleně tuto část vyměňte. Zranění, ke kterému by mohlo při protržení dojít, bylo by velice bolestivé. To přinejmenším.

  • Další z důležitých součástí každé trampolíny jsou pružiny, které drží zmíněnou skákací plochu.

panáček
Při skákání jsou tyto pružiny velice zatěžovány, proto je důležitá jejich pravidelná kontrola. A když už jsme u pružin, musíme dodat, že je potřeba, aby byly ukryté pod speciálním krytem.A nejde ani tak o to, že by tato péra kazila estetický dojem, ale pokud by se do nich skřípl prst našeho dítěte, bylo by to pro něho opravdu nepříjemné. A určitě nechceme, aby si pokazilo krásný zážitek ze zdravého pohybu na čerstvém vzduchu.