Bez kvalitních světel ani nevyjíždějte z garáže

Řízení jakéhokoliv motorového vozidla na českých silnicích je vždycky trochu risk. Nejde pouze o samotnou kvalitu cest, ale rovněž i o další účastníky silničního provozu, kteří ne vždy dodržují předpisy do puntíku. Je potřeba si přiznat, že Češi nepatří zrovna mezi nejlepší řidiče v Evropě. Přes den je ale možné mnoho rizik relativně snadno vyhodnotit, protože máte dobrý přehled o dění kolem sebe, ale v nočních hodinách nebo za vydatného sněžení či deště je to o poznání obtížnější. Normálně by člověk neviděl pomalu ani na metr. To je také důvod, proč si do předních i zadních světlometů pořídit kvalitní autožárovky, které jsou kvalitní a mají dobrou svítivost. Bez nich je to zbytečně velký risk.
světlo červeného vozu
Dát peníze do kvalitní značky se v tomto případě určitě vyplatí, jelikož pořídit si autožárovky sice za příjemný peníz, ale nevalné kvality, není zrovna ten nejrozumnější nápad. Mnoho řidičů, kteří tak učinilo, při prvních potíž bylo stejně nuceno koupit si světla, která opravdu fungují tak jak mají, jelikož ty nekvalitní mohou takřka kdykoliv vypovědět službu, což je při noční jízdě opravdu nepříjemný problém, který je potřeba hned řešit. Navíc jejich svítivost je buďto nedostatečná, nebo až příliš vysoká, díky čemuž mohou oslňovat protijedoucí řidiče .
mercedes-benz auto amg gt
Výměna
Pokud máte své první auto a autožárovky jste ještě nikdy neinstalovali, nemusíte kvůli tomu rovnou jezdit do servisu. Stačí mít k dispozici manuál k vašemu vozidlu a ono to půjde. Samotná výměna je obvykle poměrně jednoduchá. Je potřeba ji provádět v rukavicích, jelikož otisky na žárovce by mohly zhoršovat její schopnosti. Navíc si tak nepopálíte ruce v případě, že provádíte výměnu těsně po ukončení jízdy. Ještě nějakou dobu jsou totiž světla dost rozehřátá. Na servis se obraťte až v případě, že vám výměna nepůjde nebo máte typ vozu, u kterého je nutné kvůli tomu manipulovat s karosérií.