Strie – jak na ně?

Jsou to jizvičky, které vznikají u lidí, kteří rychle přibrali na váze. U dívek, které jsou těhotné, ale také u štíhlých holek. Mohou vzniknout i mužům. Není to tedy problém jen slečen, ale i chlapů. Nejčastěji se mohou objevovat také u mladých dívek, které dospívají a některé části těla se jim rychle vyvinuly a tělo tak nemělo čas si na tuto rychlou změnu zvyknout. Jde tedy o nepřirozeně rychlé natažení kůže, kdy trochu popraská. Vzniknou tím tedy menší nebo větší nevzhledné jizvičky.
bruneta s blondýnou

Jak se jim bránit?

Nejlepší je, pokusit se jim předcházet. To znamená udržovat si stálou tělesnou váhu. Vyvarovat se rychlému nabrání na váze. Předcházet jim každodenním mazáním a hydratací pokožky. Vhodné je koupit si nějaký tělový olej, který je nejmastnější, a tedy více promaže pokožku. Každý večer si můžete tělo oleje masírovat a tím pádem zatočit i s případnou celulitidou. Je dobré také dodržovat pitný režim a vypít denně alespoň dva až dva a půl litru čisté vody. Případně vodu s citronem.

Kde vznikají?

Vzniknout mohou téměř všude. Nejčastěji však vznikají na částech těla, které mají tendenci se měnit a nejvíce tvarovat v různých životních změnách. Nejčastější místa tedy jsou: boky, břicho, stehna, lýtka, „madla lásky“, pozadí. Nejčastěji je najdeme tam, kde se nám nejvíce ukládá tuk a tím pádem má tato naše část tendenci se měnit a narůstat.
mokré vlasy

Lze jim zabránit?

Osobně si myslím, že se můžete pokusit jim pouze předejít a dodržovat nějakou prevenci. Nemůžete však zabránit tomu, aby Vám vznikly (objevily se na těle).

Mám se za ně stydět?

Časem Vám tyto jizvičky vyblednou, takže už nebudou tak červené, jako zpočátku. Myslím si, že stydět se za své strie by neměl nikdo. Je to součást života mnoha lidí a zbytečně si tak odepřít plavky a letní opalování by byla škoda. Vydejte se tedy na koupaliště bez obav.