Dotykového mobilu se není třeba bát

Jestli váháte a přemýšlíte, jestli by pro vás byl dotykový mobil vhodný, tak vaše odpověď je zřejmá. Dotykový mobil je vhodný pro kohokoliv. Lze na něm nastavit i velké písmo pro lidi s horším zrakem a má všechny funkce jako mobil s tlačítky. Oproti staršímu tlačítkovému telefonu má mnoho výhod, patří mezi ně beze sporu lepší grafika a větší velikost displeje, přístup k internetu nebo možnost si stáhnout libovolné aplikace k používání online nebo off-line.
Dotykový displej je snadno rozbitelný

Přístup k internetu

Internetu se není třeba bát. Je nutno dodat, že internet na dotykovém mobilu nemusíte mít – dotykový mobil vám klidně může sloužit stejně jako zařízení s tlačítky, ale internet bývá obvykle velkou výhodou. Buď můžete mít internetové připojení na vašem zařízení přes data, která je možné si zakoupit s tarifem u vašeho mobilního operátora, a můžete používat internet kdekoli, kde máte signál. Dále je možné se připojit na Wi-Fi, která je buď volná (může se na ni připojit, kdo chce) nebo uzamčená heslem (pokud heslo neznáte, na internet se nepřipojíte).

Stažitelné aplikace

Do svého dotykového telefonu si můžete stáhnout aplikace pro off-line či online používání. Je spousta typů aplikací, některé jsou zadarmo, za některé se musí platit. Pro stažení aplikace je třeba být (minimálně po dobu stahování aplikace) připojen k internetu. Délka stahování se odvíjí od rychlosti internetové sítě a velikosti aplikace (běžně kolem 5 minut).
Aplikace mohou být různého typu. Nejznámější jsou pochopitelně hry, ale lze si stáhnout i aplikaci na cvičení, mp3 přehrávače, mapy nebo komunikátory.
Na svém chytrém telefonu můžete mýt aplikace podle vašich představ

Dotykový displej

Tento displej je oproti displeji tlačítkového mobilu větší a velkou většinu činnosti svého zařízení řídíte právě jím. Má obvykle lepší rozlišení než displeje tlačítkových mobilů a reaguje na dotyk prstem. Hůře reaguje na dotyk ruky v rukavici. Další jeho nevýhodou je rozbitelnost – je velký, tudíž ,když vám spadne na štěrk, pravděpodobně se rozbije. Jeho rozbití se dá zabránit ochrannou folií nebo obalem.