Vázané knihy nebo jejich moderní podoba

Rádi čtete a listujete ve starých knihách? Nebo raději dáváte přednost knihám ve čtečkách? Čtení je skvělá zábava a prospívá v rozšíření slovní zásoby. Knihy jsou velice rozšířené v tématech. Můžeme mezi nimi najít dětské knížky, romány, detektivky, fantasy, historické a dobrodružné a spousta dalších. Určitě si každý milovník čtení najde to správné téma, co ho zajímá a fascinuje. Čtení je ušlechtilá činnost, které se v dnešní době věnuje jen málokdo a mladí dávají přednost hrám na počítači nebo jiné radosti. Ovšem ti, co čtení dávají přednost, vědí, že napínavá knížka je může zabavit i na několik hodin. Dokud se nedostanou až na samotný konec. Napínavost stále se rozvíjejícího děje nás nenechá v klidu a zvědavost nás nepustí, dokud knihu nedočteme do konce. Pár rozdílu mezi knihou a čtecím zařízení.
vůně starých knih
o   Čtečky jsou v dnešní době velice rozšířené a výhodné. Jsou praktické na cesty. Stačí si jen do nich nahrát knihy, které Vás zajímají. Výhodou je skladnost a jednoduchost ovládání. Do čtečky jde i mimo knih nahrát jakýkoliv soubor. Ať už se jedná o studijní podklady nebo encyklopedie světa. Ovšem na nejnovější vydané knihy zpracované do čteček si musíme nějakou dobu počkat. Bestsellery nebudou v této formě hned po vydání knih. Někdo si na tuto formu čtení rychle zvykne, ale ne každý jí dává přednost.
o   Běžné knihy vynikají svou vazbou. Je v nich cítit stáří i novota. Někteří čtenáři nedají dopustit na běžné vázané knihy. Listování v nich je jedinečné a má to své kouzlo. Při cestování nejsou praktické. Když si jich chceme vzít více, zaberou spoustu místa a nejsou moc skladné. Zajímavé knihy s rozsahem šest set stran a více jsou těžké a velké. Na cesty se moc nehodí. Knihy se dají koupit nové nebo si je můžete zapůjčit v městských knihovnách. Většina měst má svou vlastní knihovnu.
 čtečka audioknih
Usuďte sami, zda máte radši knihy vázané nebo uložené ve čtečce. Listování ve staré vazbě a vůni starého papíru. Nebo elektronický přístroj a moderní techniku.