Havárie co…. co dělat?

Havárie, pozor… jak to vyřešit? Komu zavolat? Tyto a podobné otázky řeší mnoho lidí, které postihne katastrofa formou havárie. Nejčastější havárie jsou automobilové a nebo v domácnosti, což je i tento případ. V domácnosti může vzniknout havárie např. porouchané rozvody plynu, vytopená domácnost vodou, požár, ucpaný septik a kanalizace, nenadále popraskané stěny a jiné podobné případy. Co si budeme povídat, v domácnosti, která není právě nejnovější, se může stát havárie kdekoli a kdykoli.

Co znamená havarijní služba?

Havarijní služba https://www.kanalizace-instalateri.cz/ je typ služby, která se specializuje na mimořádné události na zastaveném území. Havarijní služba může být buď formou drobných oprav, pravidelného servisu, instalatérské a topenářské práce, havárie plynového rozvodu, čištění odpadu a kanalizace, revize odpadu a kanalizace nebo zednické a obkladačské práce.

Havarijní služba se zabývá:

  • kanalizací,
  • topením,
  • úniku plynu,
  • vodovodní rozvody.

Havárie vody

Co dělat při havárii vody, plynu nebo topení?

Ne každý ví, co udělat v případě, že dojde k havárii vody, plynu nebo topení a to si teď vysvětlíme. V případě, že dojde k havárii vodovodního potrubí a kanalizace, je potřeba okamžitě zavolat pracovníky instalatéry, protože může jít o závažný problém (ať už vytopení domácnosti vodou nebo jiné kanalizační neštěstí). Když vznikne havárie vody nebo kanalizace, může dojít k tomu, že se hromadí voda nebo odpadní splašky tam, kde by neměly. V takovém případě je nutné volat poruchovou pohotovost takřka okamžitě.

Havárie vody

Jak funguje pohotovostní služba?

Tento typ služby funguje nepřetržitě (24/Z) a v případě havárie jsou pracovníci ochotni přijet takřka hned po vzniku této havarijní situace. Dá se říct, že vše, co se v domácnosti může stát (přestane topit topení, přestane fungovat kanalizace, porouchají se vodovodní kohoutky a celkově vodovodní řád, dojde k vytopení domácnosti vodou apod.) je oblast, kterou se zabývá kanalizace-instalatéři.cz