Když se zvířeti něco nelíbí…

Pokud se zvířeti něco nelíbí, je jasné, že to dá najevo. Člověk něco takového může nejlépe poznat u kočky nebo u psa, protože ti se opravdu nebojí dát najevo, že se jim něco nelíbí. U psa to jde poznat tak, že bude vrčet nebo dokonce štěkat. U kočky je to o tom, že začne škrábat a prskat. U jiných zvířat to také člověk může poznat, ale není to tak jasné, jako u kočky nebo psa.

kočka se psem

Jsou lidé, kteří velmi rádi dělají to, že své zvířecí mazlíčky provokují, aby štěkali nebo prskali. Myslíte si ale, že je to dobře? Dělat schválnosti, abyste dané zvíře vyprovokovali, nemusí být dobře a to proto, že to poté může dopadnout tak, že budete mít úraz. Myslíte si, že by vám nikdy vaše kočka nebo váš pes neublížili? Člověk nikdy neví, kdy danému zvířeti něco přepne v hlavě a i na člověka, na kterého jsou zvyklí, zaútočí.

Je možné, že danému zvířeti to bude poté líto, ale na lítost už kolikrát může být pozdě. Je mnohem lepší, pokud své zvíře neprovokujete, protože nikdy nevíte, kdy se opravdu stane to, že na vás dané zvíře vyjede a dopadne to tak, že už nebudete chtít, aby s vámi dané zvíře žilo v domě nebo bytě, takže jej vyženete ven, ale ve výsledku bude mít dané zvíře problém venku fungovat, protože je zvyklé na domácí prostředí. Věřte, že něco takového se kolikrát už stalo a dopadlo to tak, že si dané zvíře muselo zvyknout na venkovní prostředí, jelikož majitel už nechtěl, aby bylo dané zvíře doma.

pes a kočka

Skutečně zbytečně vaše zvířátko neprovokujte, protože by to mohlo dopadnout tak, že byste na něj změnili názor. Kolikrát člověk názor změnit může a to velmi rychle, pokud se stane, že na něj dané zvíře zaútočí. Ve výsledku by si ale za to mohl sám člověk, protože on je tím, kdo dané zvíře vyprovokoval. Je potřeba, aby nedělali zbytečné schválnosti, aby ne nestalo, že to dopadne tak, že vy skončíte s úrazem a dané zvíře venku.