PC je vhodné k práci i na hraní

Osobní počítače, nebo PC, jsou dnes ve světě extrémně rozšířené, a to i když se nejedná ve většině případů o žádnou levnou záležitost. Obliba tohoto typu počítačů spočívá v tom, že jde o víceúčelová zařízení, na kterých můžete s trochou fantazie a umu provádět celou řadu různých věcí.
Přenosné PC
Jsou vhodné jak do kanceláří na úřadech, tak i k programování a samozřejmě i ke hraní rozličných her. Počítač si můžete koupit již složený, ale to není dobrý nápad. Často se jedná o předražené šunty, které mají laiky nalákat na rádoby skvělou cenu, která však ve skutečnosti příliš skvělá není. Je daleko lepší si sestavit PC z vlastnoručně vybraných komponent.
Samozřejmě, ne každý se v této problematice vyzná. Z toho důvodu byste měli poprosit kamaráda, který o této problematice něco ví, ať vám pomůže váš počítač sestavit tak, jak budete chtít. V případě, že se pohybujete mezi lidmi, kteří těmto věcem vůbec nerozumí, můžete se ještě obrátit na prodejce, který vám rád poradí. Je konec v jeho vlastním zájmu, aby vám sestavil počítač, se kterým budete stoprocentně spokojení. Nikdo přeci nechce mít špatnou reklamu, a to ani prodejci PC.
Základní deska
Než vůbec zajdete do obchodu, měli byste si ujasnit, k čemu počítač chcete vůbec používat a kolik jste schopni, a hlavně ochotni na něj dát peněz. Přejete-li si třeba herní mašinu, kde vám pojedou plynule veškeré nové tituly a chcete na ni dát pouze patnáct tisíc, asi příliš neuspějete. Patnáct tisíc dnes stojí grafické karty vyšší střední třídy, které jsou ke hraní vhodné. A ani ty nejsou ještě zdaleka nejlepší.
Počítačová myš
Toužíte-li ale pouze po kancelářském PC, i patnáct tisíc možná bude moc. Nebudete muset investovat do drahé šílené karty ani do vysoce výkonného procesoru. Pokud navíc vlastníte monitor a operační systém již z dřívějška, nemusí vás takováto investice stát ani deset tisíc korun.