Tváří v tvář: poznejte ze svého obličeje, zda vám nechybí důležité živiny

Vitamíny jsou pro naše tělo velmi důležité. Pokud nějaký chybí, býváme náchylní k nemocem a to nikdo z nás samozřejmě nechce. Jak ale poznat, který vitamín nám právě schází? Pokud vás to zajímá, určitě čtěte dále.
Je pravda, že vitamínů existuje neskutečné množství. Drtivá většina z nich je pro naše tělo opravdu důležitá. Například vitamín A, B, C, D a další. My se společně dnes podíváme na ty hlavní.
děvče s kloboukem
Jak poznat, že vám schází vitamín A? Může se u vás začít vyskytovat šeroslepost, zánět spojivek, ekzémy, nadměrná únava a mnohé další. Vitamín A lze do vašeho těla doplnit i pomocí potravinového doplňku, který sežene v běžné lékárně.

Jak poznat, že vám schází vitamín B? Vitamínu B je více druhů. Začíná B1 a končí až někde B12. Chybějící vitamín B se projevuje neschopnosti soustředění, nechutenstvím, zácpou, pálícíma očima, vypadávání vlasů apod.

Jak poznat, že vám schází vitamín C? Ten se projevuje krvácení z dásní, hemeroidy, častými depresemi, vráskami, vypadáváním vlasů atd. Můžeme říct, že díky vitamínu C jsme schopni odolat skoro každé nemoci. Má velký vliv na náš imunitní systém, a pokud jej není dostatek, pak je to hodně špatné.

A co takhle vitamín D? U nedostatku vitamínu D může docházet až ke hnisání zubů, svalové slabosti nebo poruchy spánku.
Dále můžete znát ještě vitamíny E, F, K a P. Ty jsou pro naše tělo také velmi důležité a jejich projevy bývají velmi podobné.
kousnutí do jablka
Jestliže chcete zabránit tomu, aby vám nějaký ten vitamín scházel, bylo by dobré, si v lékárně pořídit nějaké ty vitamíny, které budou prosperovat vašemu zdraví. Určitě vám lékárnice rády poradí a pomohou vybrat to nejlepší právě pro vás, takže se opravdu nemusíte čeho bát.
Pokud byste se chtěli dozvědět více informací, zkuste navštívit .