Zakládáte sro? Připravte si peněženku

Založení společnosti s ručením omezeným je vážné rozhodnutí. Mělo by přijít až po velice zralé úvaze. Musíte si uvědomit, s čím chcete jít na trh, jaké jsou šance ve zvoleném oboru, že pravidla podnikání jsou o poznání složitější, než to co jste například doposud poznávali v rámci svých činností jako osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ).

Zakládáme sro

Společnosti s ručení omezeným patří již mezi takzvané právnické osoby. To znamená, že při jejich zakládání dochází k mnoha procedurálním krokům a společenská váha samotné společnosti je podpořena zápisem v Obchodním rejstříku.

Při zakládání společnosti je zapotřebí projít mnoha kroky. To, že víte obor a náplň činnosti sro je jen úplný, ale úplný začátek. V projektu nové sro musíte, dřív než zahájíte kroky k založení mít jasno v těchto věcech. Kdo a kolik bude společníků, tedy lidí co se budou na životě sro podílet? Kolik bude jednatelů? Jaký budou mít jednatelé vzájemný vztah a pravomoce? Jaký bude mít vaše budoucí společnost základní kapitál? Obejde se budoucí společnost s volnými živnostmi, nebo bude zapotřebí zařídit nějaké koncese? Splňujete podmínky pro koncesovanou živnost? Kde umístíte sídlo budoucí společnosti? Zvládnete proces založení sami, nebo vám nezbude jiná možnost, než se obrátit na někoho, kdo v tom umí „chodit“?

Důvěru do rukou profesionálů

Když budete mít tyto dílčí otázky zodpovězeny, můžete přistoupit k prvním krokům. Tím úplně nejzákladnějším kokem by měla být rezignace na pokusy o založení společnosti vlastními silami. Vzhledem k tomu, že nemáte zkušenosti, se určitě dopustíte řady chyb a nedostatků. Zakládání tak značně prodloužíte. Když se obrátíte na tuto firmu na našem webu vám nabídnou vám kompletní službu. Dokonce vám doporučí využít jejich sídla společnosti a cena za založení sro https://www.companiesandoffices.cz/zalozeni-nove-spolecnosti-s-r-o/ vás vyjde velice levně.