Nu, každý pán má takové technické sklony, ale ne všichni je naplno využijí. Autor článku je mimo hru, toho se to netýká. Ten nerozezná nebozez od ponožky. Tím jen chci říci, že ne každému je shůry dáno býti nadaný technicky. Já sice nerozeznám buldozer od ponorky, ale zato vím, kde se ve slově obývák píše tvrdé ypsilon, což neví některé technické typy. Každý umí něco jiného.
Mužové jsou hodně zvědaví, a tak i proto by jistě rádi nahlédli pod kapotu čehokoli, co je jejich zrakům skryto. S velkým zaujetím zvedají kryt motoru, otevírají budíky nebo nahlížejí do elektrických rozvodů. Je zajímavé, že to většinou dělají ti, kteří o dané věci nemají sebemenší potuchy.
Nu, proč ne, zvídavost je lidstvu dána do kolébky, tak co. Jen je třeba dbát osobní bezpečnosti a nenechávat prohlíženou věc v elektrické zásuvce, nedej bože ještě tak v běhu.
Spousta mužů vlastní počítače a jistě by rádi věděli, co se skrývá uvnitř. Pánové, neberte šroubovák vůbec do ruky. Nic zajímavého a hýbajícího se uvnitř není, to mi věřte. Pravda, hýbou se zde dvě věci, a to je ventilátorek, tedy jeho lopatičky. Druhá věc jsou plotýnky pevného disku a ramínka, která nad nimi kmitají. To vám však nebude dáno uvidět i kdybyste se dívali sebelépe.
Ony jsou totiž potvůrky uzavřeny ve speciálním pouzdře, kam se nesmí dostat prach. Ten by totiž mohl způsobit havárii vašeho disku a tím je všechno na té špatné straně. Ne že by se data vámi tam uložená nedala zachránit. To někdy dají, ale záleží, do jaké míry je disk poškozen. Pokud jste do počítače ve vzteku řezali deset minut kladivem, je pravděpodobné že pevný disk přišel k takové úhoně, že data na něm jsou nenávratně pryč. A proto znova a znova apeluji na všechny lidi ke kterým chodím občas PC amatérsky opravit, zálohujte. Zálohujte a znova zálohujte. To je jediný způsob ochrany vaší důležité práce s počítačem.