Co je politika?

Pamatuji si, jak můj strejda chtěl jednu kandidovat do politické strany. Nevím proč tam chtěl, ale bylo to velmi zajímavé. Tak si pamatuji na to, jak moje teta se tomu vždycky smála, když se strejda díval na politické dění v televizi. On měl politiku odjakživa rád. Sledoval každé filmy o politice anebo se taky spoléhal na to, co slyšel v rozhlase nebo četl v novinách. On politikou přímo žil. Nevím, co na tom vidí, ale podle mého názoru je politika docela nuda. Vždyť co je na tom zajímavého? Myslím, že politika je asi jenom pro staré lidi. Jinak si to nedokážu představit, proč by někoho takového něco bavilo. Vždyť politika je úplně nudná. Ale později, jak jsem rostla a dospívala, jsem zjistila že tomu tak asi tak moc není.

Politika není pro děti.

Zjistila jsem, že politika je docela v ledasčem velmi zajímavá. A proto když jsem se o to zajímala více, tak jsem zjistila, že politika je fakt zajímavá věc. A taky se o tom skvěle baví. Myslím, že pokud nemáte žádné téma ke konverzaci mezi přáteli, tak se stačí bavit o politice a hned jste na tom lépe. Myslím, že politika taky dokáže rozveselit. Vždyť se vtipnější, než když ztrapníte nějakou politickou stranou?

Bavíte se o politice?

Myslím ale taky, že to taky není vhodné téma jen tak pro kohokoliv. Podle mého názoru politika taky může rozlítit nějaké přátelství nebo dokonce vztah. Já si pamatuji na svého otce, když jsem se jednou zmínila o politikovi, který něco udělal. Byl velmi oblíbený politik. A můj otec ho neměl rád, a proto se na mě zlobil, když jsem toho politika pochválila. Teď vůbec nevím, co to s mým otcem bylo. Byl celý rudý a vzteky bez sebe. Od té doby, co se otec na politiku takhle hněval se s nikým už nebavím. Politiku jsem nechala za zavřenými dveřmi, raději se bavím o něčem jiném. Politika není opravdu pro každého, proto se raději bavím o jiných příjemnějších věcech. A jak jste na tom s politikou vy? Zajímá vás nebo to necháváte jen tak plynout? Myslím, že je to každého věc.