Jakou zakoupit bundu

Jestliže nechcete, aby Vám v zimě byla zima, nebo se chystáte na hory, tak je zapotřebí si koupit teplou bundu, jenž nezaskočí ani déšť či sníh.

Jakou zakoupit bundu

Široký sortiment

Na začátek je dobré zmínit, že při aktivitách v zimě Vás nezachrání jen pouhá bunda, když si pod ni oblečete triko s krátkým rukávem, a proto je skutečně zapotřebí správně zvolit několik vrstev. Je zapotřebí, aby Vás vrstvy zahřáli, ovšem ochránili i před deštěm, protože pokud promoknete, tak Vám opravdu bude hrozná zima a třeba sportování se může změnit na pár dní v posteli, vzhledem k nachlazení.

zimní bunda

Proto by správná bunda měla mít nepromokavou vrstvu, jenž nepropustí vůbec žádnou vodu. Určitě si dávejte pozor, na jaké využití budete oblečení chtít, protože například pro mírnou zimu na našem území postačí i levnější kusy. Produkty určené na hory mají běžně více propracovanou zateplovací vrstvu, protože ta je opravdu zapotřebí. V dnešní době se často výrobci snaží oblečení více a více odlehčovat, což se jim samozřejmě daří. To pro nás znamená, že bundu v pohodě složíte do batohu a v případě potřeby si ji oblečete.

Sportovní kusy

V klasické bundě chodíme například do práce, ovšem nevykonáváme v ní žádnou sportovní aktivitu, a proto je u sportovního oblečení zapotřebí jiných vlastností. Samozřejmě je dále rozdíl, jakou aktivitu vykonáváme, protože třeba v turistice oproti cyklistice nemusí oblečení odolávat studenému odporu vzduchu. Musíme si proto dávat pozor na prodyšnost, protože určitě chce, aby Vám bylo v bundě teplo, ale na druhou stranu nedržela pot, protože to není při sportování rozhodně příjemné. Rozhodně je dobré volit i produkty, jenž mají lepené švy, protože ty zabrání vniknutí vody, což je zvyšuje vodní sloupec a obecně ochranu proti dešti či sněžení, jenž nás v tomto období může zastihnout nevyzpytatelně.

zimní období

Musíte si proto najít vhodnou kombinaci vodního sloupce a prodyšnosti, abyste byli proti vodě chráněni, ovšem se zároveň zbytečně nepotily. Bunda Craft https://www.c-store.cz/craft/eshop/66-1-Bundy je vyrobena z kvalitního materiálu, a proto s ní budete rozhodně spokojeni.