Když děti hrají online hry

Od mala bychom měli děti vést k tomu že něco je pro ně vhodné a něco ne. Když jsou děti malé máme zcela kontrolu nad tím co o svém volnu dělají když však dětem dáme zcela volnou ruku může se nám to vymstít.
Parně každé dítě dřív nebo později zatouží zahrát si nějakou online hru
Rodič by však měl dát nějaké hranice a určit jaký druh her dítěti dovolí a co ne. Násilnické hry k dětem nepatří, zdánlivě nevinná zábava dětem nic nepřinese. Alternativou může být střílení z luku nebo kuše na nějaký cíl kde se nikdo ani nic nezabíjí.
minecraft videohra
Matematické hry, určování druhů ptáků, stromů, nebo procvičování pravopisu
Online hry nejsou jen hry ale mohou se stát i součástí učení. Dítě se vzdělává hravou formou a mnohdy to má větší efekt než když pasivně shlédne nějaký vzdělávací pořad. Děti se rády zapojují do děje a tento druh her je proto ideální.
Hra je dobrý sluha ale zlý pán
Dnes ani odborníci nebudou tvrdit že na hraní her je něco špatného, tedy jsou-li dobře vybrané. Online svět je naše součást a i naše děti se v něm v životě budou více či méně pohybovat. Není rozumné dětem hrají her zakazovat, ale měli bychom stanovit hranice aby dítě mělo čas i na hru v reálném světě protože i to pro zdravý vývoj potřebuje. Hraní her je návyková záležitost a pokud ratolesti dovolíme od rána do večera sedět u mobilu nebo počítače koledujeme si o průšvih. Řešením je nastavení času a určení doby kdy dítě může hrát a kdy ne. Například pouze o víkendech nebo každou středu před večeří.
děti s laptopy
Komunikace s dětmi
Nějaké dítě má potřebu se chlubit svými úspěchy ve hře a zasvěcovat vás do principu hry, jiné si může hrát v tichosti a vy o něm ani nevíte. Tak či onak najděte si chvíli čas abyste si s děckem promluvili o hře, o tom co ho na ní nejvíce baví, nebo si hru sami zkusili zahrát, dáte tím dítěti najevo že se zajímáte o to co dělá.