Technologie a důchodci

Nové technologie 21. století se stávají pro mladší uživatele běžné a při práci s počítačem nebo s mobilem je málokdy něco překvapí. Pro důchodce nebo starší generaci tomu ale tak nemusí být. Samozřejmě mají více starostí než se učit, jak používat nový dotykový telefon, tablet nebo počítač. Problémy ovšem mohou nastat například při nákupu přes internet, dnes už stále více častějším způsobem nákupu, nebo kontrole bankovního účtu přes aplikaci v mobilu či internetové bankovnictví na počítači. Taktéž vyhledávání informací se může pro někoho snad stát nelehkým úkolem. Je tedy důležité se neustále vzdělávat, předpokládaje, že tyto technologie se stanou ještě více rozšířenějšími, než je tomu dnes.
Důchodkyně, park, síť
Ptát se, ptát se, ptát se
Ať už se s vyptáváním a pomocí ostatních vypořádáváte jakkoliv, udělejte to, jinak se totiž nenaučíte, jak správně pracovat s daným zařízením. Koneckonců v horším případě, vám neznalost funkcí na zařízení může způsobit dokonce i potíže. Na optání příbuzných či přátel není nic špatného a každý z nás se někdy musel naučit to samé, takže se taky musel ptát. Ptejte se tedy, na co jaká aplikace v telefonu slouží a co všechno s ní dokážete udělat. U používání počítače se zeptejte, jak vyhledávat informace na internetu nebo jak vytvořit a psát zprávy na e-mailu, abyste mohli komunikovat s ostatními.
Noviny, důchodce, čtení
Nebojte se neznalosti
To, že ze začátku nebudete vědět mnoho a budete v tom tak trochu plavat, samozřejmě nevadí. Překonejte tedy prvotní strach a zkoušejte nové věci. Později uvidíte, že můžete z technologií těžit zajímavé výhody. Přes mobil si zkontrolujete bankovní účet, napíšete známým, přes videohovor můžete zavolat vnoučatům. Na internetu nakoupíte dárky na Vánoce, bez toho abyste se mačkali a zbytečně nervovali v nákupních centrech.
Čas neustále plyne, a tak je potřeba se pořád učit. Na internetu lze ale vyhledat mnoho užitečných informací. Taktéž mladší zástupci rodiny vám budou schopni ochotně pomoct.