Virtuální zvířata tahají děti do ulic aneb tipy, jak své ratolesti dostat z pohodlí domova

Se začátkem 21. století a rozvojem moderních technologií se sice výrazně zlepšil náš sociální život a přísun informací, ale jako se vším, i zde platí, že čeho je moc, toho je příliš. I někteří dospělí lidé mají problém najít, kde je hranice normálnosti, a kde začíná závislost, natož u dětí se na jejich schopnost toto rozlišit nemůžeme spoléhat.
Samozřejmě není dobré jít z extrému do extrému, a dítě, které neustále hrálo na počítači od moderních technologií odtrhnou úplně. Na druhou stranu si musíme uvědomit, že tak to prostě je. To je naše budoucnost, vyvíjíme se a s tím se vyvíjí i náš životní styl.
hry mohou být pro děti prospěšné
Pokud vám vadí, že dítě je celý den zavřené doma a hraje na počítači, zkuste alespoň vyhnat ven. Například s aplikací Pokémon GO. Zní to směšně, ale tento boom vytáhl přes několik miliónů lidí do ulic. Najdou se i takoví, kteří kvůli určitým druhům těchto virtuálních příšerek letěli přes půl světa.
Každopádně, tato hra umožní Vašim dětem hrát v týmu, zapojit se do různých událostí a sešlostí a nachodit i několik kilometrů denně. Starostlivé rodiče určitě potěší, že to není žádná zabíjecí hra, ale naopak se Vaše dítě naučí spolupracovat, komunikovat a pracovat v týmu.
Má to ovšem jednu velkou nevýhodu. Pokud se Vaše dítě této hry skutečně chytí, budete muset začít přemýšlet o změně tarifu, při kterém Vám dají neomezený počet dat. Potřebujete totiž připojení na internet.
Taky máte doma malého ‚závisláka
Pokud se Vaše ratolesti do těchto virtuálních příšerek nezbláznily, nezoufejte. Existují hry na podobném principu, akorát s jinými bytostmi. Mezi ně například patří Cats GO a Dogs GO, což jsou hry, ve kterých jde v podstatě o to samé, ale místo příšerek chytáte kočky nebo psy.
A pokud ani to nezaujalo nově vyšla hra Harry Potter: Wizards Unite, která potěší všechny milovníky slavné série J. K. Rowlingové Harry Potter.