Vliv společnosti našich přátel

Pokud je někdo, kdo má na nás největší vliv, pak jsou to naši přátelé. Vše je to o tom, koho se my jako lidé chytíme. Chytit se můžeme dobré společnosti ale naopak i té špatné. Člověk ale nevnímá to, zda se chytl dobré nebo špatné společnosti, což skutečně není dobré.

kamarádící se ženy

Právě to, jak se následně chováme, je výsledek toho, s kým se scházíme a s kým se také bavíme. Jsou lidé, kteří na nás mají velmi pozitivní vliv a to znamená, že můžeme na mnohé lidi působit dobře. Jsou ale i lidé tací, kteří na nás mají negativní vliv a odrazí se to například na našem chování. Mnoho lidí se s vámi kvůli tomu může například přestat bavit, protože s vámi nebudou chtít mít nic společného. Je proto dobré zamyslet se, s kým je dobré se bavit a koho raději nechat být.

Společnost těch, se kterými trávíme čas, nás ovlivňuje nejvíce, protože s nimi trávíme více našeho času, než s vlastní rodinou. Kamarády si člověk může udělat na mnoho místech. Může se jednat o školu, brigádu nebo něco jiného.

kamarádící se kluci

Opravdu je vždy dobré zamyslet se, zda je pro vás daný člověk tím, s kým se chcete nejen bavit, ale také stýkat a to ať už mimo školu nebo mimo brigádu. Mnozí lidé si ani neuvědomují, že na ně má někdo vliv. Rozhodně má. Pokud znáte člověka, který se chytl špatné společnosti, pak pokud byste mu chtěli něco takového sdělit, musíte s velkou opatrností, protože se může klidně stát, že daný člověk bude mít problém to, co jste mu řekli, přijmout. Někdy je ale lepší člověku ukázat realitu, aby se nedostal do nějakých problémů, které by jej mohly stát například kariéru. I vy byste se měli zamyslet nad tím, s kým se bavíte a s kým trávíte čas. Opravdu trávíte čas jen s těmi, kteří na vás mají pozitivní vliv? Pokud máte pocit, že trávíte čas právě s těmi, kteří na vás pozitivní vliv nemají, měli byste to změnit.