Start-upy, které hýbou automobilovým průmyslem

Za poslední století se automobilový průmysl měnil tím směrem, že spousta značek spíše zavírala své prodejny, než aby nové vznikaly. Značky jako Saab, Pontiac a Plymouth už jsou bohužel dávno za zenitem.
Ale pokrok aut elektrických se postaral o to, že máme naději, aby se tato situace změnila. Tesla předvedla, že tato změna k lepšímu je bez debat proveditelná.  Elektrické automobily od Tesly jsou, jak se ukázalo, velkou konkurencí také pro značky BMW a Mercedes. Elektrická auta jsou jednodušší k navržení a postavení, právě proto, že postrádají spalovací motor.

Tesla auto

Stále však platí, že navržení a výroba jakýchkoliv aut je finančně velmi náročná a v neposlední řadě nesmírně složitá. Není proto ku podivu, že značka Dyson svůj sen o vzniku elektrického vozu v říjnu odložila na neurčito.
Některé start-upy mají však slušně našlápnuto a zde můžete najít jejich přehled:

  • Byton

Čína se snaží, v rámci vládních nařízení, stát se hlavním automobilovým exportérem právě přes transformaci k elektrickým automobilům.  Auta značky Byton by měla být absolutním digitálním esem na globální úrovni. Na prodej budou k dispozici na konci roku 2021.

  • NIO

Shanghaiská elektrická auta jsou jedna z mála, která již prodávají. Pyšní se již čtyřmi modely v produkci.

  • Faraday Future

Firma se sídlem v Los Angeles má v plánu začít prodávat luxusní elektromobil s názvem FF 91 koncem tohoto roku, přičemž cena se má pohybovat okolo dvou milionů korun.

  • Lucid

Před koncem roku 2020 by chtěla firma se sídlem v Arizoně a fondem ze Saudské Arábie začít prodávat luxusní auta. Budou postavena na principu úspory motorového prostoru, které budou využity většími prostorovými možnostmi vevnitř vozu.

Elektrické nabíjení

  • Rivian

Rivian má za zády korporace jako Ford či Amazon a také díky nim má jeden z nejsolidnějších finančních základů ze všech zmíněných start-upů. V tuto chvíli již přijímá depozity na předvýrobu a koncem tohoto roku by mělo dojít ke spuštění prodeje.